Vsechno info o kapele Sepultura ktere jsou zde napsany jsou z nejlepsi cesky stranky o teto skupine Sepultura.MixZone.Net
       
     
       
bestial devastation :: začátky :: 1985
:: Sepultura vznikla v Belo Horizonte, městě ležícím na jihovýchodě Brazílie, na počátku osmdesátých let. Osud byl štědrý, když Maxu Cavalerovy (v/g), Jairo Guedzovy (g), Paulovy Jr. (b) a Igoru Cavalerovy (d) ukázal metalovou hudbu. Když skupina vydala své první LP (1985), byla brazilská death metalová scéna ještě v plenkách. LP pod názvem BESTIAL DEVASTATION bylo nahráno spolu se skupinou Overdose a jejich nahrávkou SÉCULO XX. Písně, jako "Antichrist" a "Bestial Devastation" ukázaly jasně, co je cílem Sepultury a jejich stále rostoucí počet fanoušků jim dobře rozuměl.
morbid visions :: odchod Jairo Guedze :: 1986
:: Dalším krokem bylo velmi osobité album MORBID VISIONS (1986). Album plné dobrých motivů a především věčná hymna "Troops Of Doom", umožnily skupině turné po celé Brazílii, zároveň bylo také posledním pro kytaristu Jairo Guedze, který se bohužel rozhodl skupinu opustit.
schizophrenia :: příchod Andrease Kissera :: 1987
:: Sepultura stoupala na brazilské scéně tak rychle jako žádná jiná skupina. Jejich potřeba nového hlavního kytaristy se splnila, když se k nim připojil jeden z nejtalentovanějších hudebníků Andreas Kisser. Album SCHIZOPHRENIA (1987) se okamžitě stalo brazilskou metalovou klasikou. Díky velmi dobré produkci vznikly vynikající písně, jako "Escape To The Void" či instrumentální "Inquisition Symphony" . V této době Sepultura přitáhla pozornost zahraničí k brazilské scéně. V Evropě se tohoto alba nezákonně prodalo 30 000 kopií, ze kterých skupina neměla žádné autorskoprávní zisky. Ve své zemi skupina hrála i v nejméně přístupných městech, jakým je např. Manaus na Amazonce v severní Brazílii.
beneath the remains :: první videoklipy :: 1989
:: Když po tomto albu dosáhli slávy, Sepultura uzavřela smlouvu s Dutch Label RoadRunner Records. Jejich první nahrávkou pro RoadRunner Records bylo album BENEATH THE REMAINS (1989). Skupina nahrála album v Brazílii a i přes nízký rozpočet se rozhodla, aby se produkce ujal Scott Burns z USA. Jeho zkušenosti a odborné znalosti vnesly do skupiny profesionalitu. Burns kromě toho také album mixoval a připravil v USA, což žádná jiná brazilská metalová skupina dříve nikdy neudělala. Sepultura vyjela na své první mezinárodní turné, aby prosadila album BENEATH THE REMAINS. Cestovala po Evropě jako předkapela metalové legendy Sodom, dále po USA a Mexiku. Bylo to nezapomenutelné turné, na kterém se skupina setkala např. s Motörhead a Metallicou, překročila berlínskou zeď, ještě předtím než skončila studená válka. Skupina natočila své první videoklipy. Skladba "Inner Self" byla vybrána, jako jedna z nejslavnějších hitů, spolu s titulní " Beneath The Remains" a "Mass Hypnosis" .
arise :: první "home video" :: 1991
:: Jako první brazilská metalová skupina, která uspěla v zahraničí, byli vybráni jako hlavní hvězda rockového festivalu "Rock In Rio". U příležitosti právě vycházejícího alba ARISE (1991), byla vydána pamětní edice ARISE ROUGH MIXES (v současné době sběratelský předmět). Po koncertě v Rio de Janeiru hráli pod širým nebem v Sao Paulo v "Charles Muller Square". Tento obrovský koncert jim vynahradil dlouhý pobyt mimo vlast. Bohužel ve čtyřiceti tisícovém davu nadšených a vzrušených fanoušků byl jeden člověk usmrcen, protože se koncert vymknul kontrole. Tento tragický incident vyvolal strach u brazilských producentů a vytvořil falešnou image "špatných" fanoušků Sepultury. Další koncerty v Brazílii byly po mnoho let provázeny dlouhými a tvrdými jednáními. Nicméně turné k ARISE bylo celosvětově úspěšné. Skupina hrála na místech, o jakých se jim nikdy nesnilo - v Řecku, Japonsku, Austrálii - kde předvedli jeden ze svých prvních singlů "Third Word Posse". V Holandsku Sepultura hrála na prvním velkém mezinárodním festivalu "Dynamo Open Air". Přes 100 000 fanoušků oslavovalo podruhé vyprodaný koncert na stadionu v Indonesii, kde skupina získala zlatou desku za prodej alba ARISE. Vedle singlu "Third World Chaos" byly jako další singly vydány skladby "Under Siege" a "Dead Embryonic Cells" . Dále byly natočeny videoklipy ke skladbám "Arise" a "Dead Embryonic Cells". Vzniklo také "home video" "Under Siege-Live In Barcelona" natočené ve Španělsku. Vše bylo řečeno, nazpíváno, nahráno. Sepultura získala uznání, jaké si za svou těžkou práci zasloužila.
chaos a.d. :: druhé "home video" :: 1993
:: Nejdůležitější akcí, bylo omračující vystoupení v Anglii na středověkém hradě v roce 1993, kde se sešel tisk z celého světa. Na album CHAOS A.D. Sepultura do svého syrového zvuku včlenila některé neočekávané elementy např. brazilské rytmy v instrumentální skladbě "Kaiowas". Od této doby Sepultura získala svou charakteristickou poznávací značku - pojetí kultury ve své hudbě. Prvním singlem z CHAOS A.D. byla skladba "Territory". Videoklip ke skladbě "Territory", který byl předveden v Izraeli, byl pro Sepulturu obrovským krokem vpřed. Skupina vyhrála v MTV Video Music Awards a získala cenu za nejlepší video roku v Brazílii. Písně "Refuse/Resist" a "Slave New World" se také staly singly a videoklipy a později byly vydány jako "home video" pod názvem "Third World Chaos". Toto úžasné album vzali sebou na fantastické turné. Konečně skončily zákazy a oni vyjeli jako první brazilská skupina na turné do Ruska a jako první latinskoamerická skupina hráli na "The Monsters of Rock" festivalu v Doningtonu v Anglii.
úspěch brazilského fan clubu
:: Nicméně v Brazílii nebylo snadné zajistit koncert, protože fanoušci skupiny byli předváděni jako rváči, díky hrůznému incidentu při koncertu pod širým nebem v Sao Paulu. Díky Brazilskému Oficiálnímu Fan Clubu (alias SOBFC) skupina konečně mohla předvést svou novou práci ve vlasti. Pracovali velmi těžce jak členové fan klubu, tak Antonio Coelho (alias Toninho, president a zakladatel). Získali mnoho ohlasů působivou presentací Sepultury na "The Hollywood Rock Festival", takže producenti neměli na výběr a připsali skupinu na seznam účastníků.
kultovní projekt nailbomb
:: V roce 1994 Max rozvinul velký projekt s Alexem Newportem ze skupiny Fudge Tunnel. Pod jménem Nailbomb vydali album POINT BLANK, na kterém si jako speciální hosté zahráli Andreas Kisser, Igor Cavalera, Dino Cazares (Fear Factory). Nailbomb zaznamenali své druhé a poslední album při koncertu pod širým nebem "Dynamo Open Air", kde hráli pro 100 000 fanoušků. Byl to rychlý, ale silný projekt, který se stal váženým kultem mezi fanoušky Sepultury.
roots a the roots of sepultura :: 1996
:: Sepultura se navždy zapsala do historie hudby. Období existence skupiny bylo oslavováno, ale ta ještě stále cítila nutkání tvořit, inonovat a vyvíjet se. Svou úroveň ještě zlepšili vydáním alba ROOTS (1996). Byl to zřejmě titul alba, který měl na skupinu během psaní a nahrávacího procesu vliv. Můžeme zde najít mnoho brazilských témat, ale nejsilnější je bezpochyby zkušenost s původním brazilským domorodým kmenem Xavantes. Skupina mezi nimi strávila několik dnů a během tohoto pobytu nahrála skladbu "Itsári". Skladby "Roots Bloody Roots" , "Attitude" a "Ratamahatta" byly vydány jako singly a videoklipy. První videoklip "Roots Bloody Roots" byl natočen v Salvadoru. Ve videoklipu "Attitude" vystupují brazilské sportovní legendy a zakladatelé brazilského Jiu-Jitsu. "Ratamahatta" je zpívána v portugalštině a představuje brazilského perkusionistu Carlinhos Browna. Videoklip zvítězil v soutěži nejlepší rockové video v MTV Video Music Awards v Brazílii a je to jediný videoklip, kde nevystupují žádní lidé. Hrají tam pouze loutky v digitálním animovaném světě. Poté skupina vydala double CD THE ROOTS OF SEPULTURA, které obsahovalo regulérní album ROOTS na jednom CD a krátkou hudební historii, v podobě demo verzí, živých a nikdy nevydaných skladeb, na druhém CD.
turné k roots a tragické události :: odchod Maxe Cavaleri
:: Turné k ROOTS bylo naplánováno celosvětově a zahrnovalo několik důležitých festivalů. Skupina začínala být monotóností naprosto vyčerpaná. Tragická událost na skupinu udeřila v den, kdy hráli na festivalu "The Monsters Of Rock" v Doningtonu v Anglii. Dozvěděli se, že přítel skupiny, adoptovaný Maxův syn Danna Wells zemřel. Max co nejdříve odletěl zpět do USA a skupina tak poprvé ve své kariéře hrála na jednom z nejvýznamějších koncertů pouze ve třech. Někteří přátelé-hudebníci jim pomohli a tak trio Andreas Kisser, Paulo Junior a Igor Cavalera, ač smutní a ranění, nemohli své fanoušky v tento den opustit. Dav fanoušků pochopil situaci, ve které se skupina nacházela a vyjádřila svou úctu ke skupině minutou naprostého ticha, až mrazilo v zádech. Po tomto koncertu si Sepultura udělala přestávku, aby vyjádřila úctu a smutek, brzy však nastoupila zpět na svou cestu. Pokračovali v úspěšných koncertech během turné k ROOTS, ale organizační potíže vyvolávaly napětí uvnitř skupiny. Stále častěji se neshodovali s vedením a když přišel čas, rozhodli se neobnovit kontrakt s jejich manažerem. Naneštěstí manažerem skupiny byla Maxova manželka Glorie. Manželé Cavalerovi se nemohli shodnout se zbytkem skupiny a tak se Max rozhodl skupinu opustit. Turné muselo být předčasně ukončeno, budoucnost skupiny byla ohrožena.
nové začátky :: příchod Derricka Greena
:: Když se vzpamatovali z šoku, uvědomili si, že nemohou skončit se svou životní prací a opustit legie věrných fanoušků, že jsou něco víc než skupina, že jsou ideologií. Co nejdříve začali pracovat na dalším albu. Mezitím Max odešel a vytvořil novou skupinu - Soulfly. Igor, Paulo a Andreas objevili nový směr pro svou hudbu. Tento nový směr výrazně zviditelnil Paulovu hru na baskytaru. Andreas se začal věnovat vokálům, ale protože nikdy nezpíval, nebylo to pro něho příjemné. Sepultura začala hledat nového zpěváka. Demo pásky byly posílány do kanceláří RoadRunner Records po celém světě, výběr byl velmi přísný. Málo zpěváků zpívalo tak dobře, aby mohlo získat toto místo. Každý zájemce dostal nahrávku se dvěmi písněmi a byl požádán, aby nahrávku otextoval a nazpíval, ještě před konkursem. Finále konkursu se konalo v Brazílii, ve vlasti skupiny, aby zpěváka seznámili se svými rodinami a kulturou země. Od začátku na skupinu zapůsobil Derrick Green. Ten se cítil v Brazílii příjemně, stal se fotbalovým fanouškem a vycházel se skupinou velmi dobře. Derrick se stal členem skupiny a součástí jejich rodiny.
against :: 1998
:: Když se Derrick připojil ke skupině, byla většina písní již napsána, chyběly pouze vokály a skupina velmi spěchala, aby stihla album vydat. Udělali všechno co v danou chvíli mohli a album AGAINST vydali v roce 1998. Velmi emotivní album, ukazovalo úsilí skupiny získat zpět důvěru. Hosté, kteří přispěli na album : Joao Gordo "Reza", Jason Newsted (Metallica) "Hatred Aside" a Taiko (bubeníci) "Kamaitachi", kteří hostili Sepulturu ve vesnici KODO (ostrov Sado v Japonsku). Pak nastal čas setkat se s fanoušky a všem znovu vysvětlit, že klepy novinářů o tom, že Sepultura je mrtvá byly nestoudné výmysly a lži.
turné k against a charitativní koncerty
:: První koncert k AGAINST byl velkou charitativní událostí nazvanou "Barulho Contra Fome" (zvukem proti hladu) v Brazílii. Derrick již dříve působyl v několika skupinách, ale nikdy nestál před tak početným, oddaným a náročným publikem. Sepultura zopakovala několik koncertů "Barulho Contra Fome" v menších klubech v Kalifornii a Los Angeles pod názvem "Troops Of Doom". "Barulho Contra Fome" byl velký úspěch. Několik zajímavých hostů se představilo se skupinou před 30 000 davem, který si tuto show bude pamatovat navždy. Mike Patton přiletěl až z Itálie do Sao Paulo, aby si zajamoval se Sepulturou. Jason Newsted přiletěl z USA. Indiáni z kmene Xavante poznali nový svět, který se rozprostírá od jejich vesnice až k betonové džungli Sao Paulo. Carlinhos Brown opustil slunnou Bahiu, aby znovu zahrál "Ratamahattu" . Jairo Guedz se znovu a rád přidal ke své ex skupině a legenda hororových filmů Coffin Joe požehnal skupině svým způsobem. Tisk a fanoušci ze zahraničí se připojili k nadšenému davu a vřele přivítali Derricka v Sepulkmenu. Písně "Tribus", "Against" a "Choke" se staly singly a live videoklipy, které byly zaznamenány při "Barulho Contra Fome" show. Turné k AGAINST bylo celosvětově úspěšné. Sepultura se spojila s trash metalovou legendou Slayer a ukončila tak nepodložené pomluvy o tom, že členové obou skupin spolu nevycházejí. Po získání skalních, tvrdohlavých brazilských fanoušků, Sepultura konečně po několika letech absence vyrazila na turné po Brazílii.
nation :: 2001
:: Brzy po ukončení turné, skupina začala pracovat na dalším albu. Díky energii, která byla nezbytná k oživení skupiny, získali svůj vlastní národ - NATION (2001). Derrick, Andreas, Paulo a Igor napsali album, ve kterém vytvořili utopický svět. Speciální místo pro nejdůležitější osoby : fanoušky, přátelé a rodiny. Text písně "Sepulnation" vše vysvětluje, hudba je jejich silnou zbraní, kterou používají velmi obratně. Díky pracovnímu týmu WebTribe, byla Sepultura pozvána na třetí rockový festival "Rock In Rio". Zde představili album NATION 150 000 fanouškům. Koncert byl odstartován instrumentální písní "Valtio", která byla napsána ve spolupráci s finskou skupinou Apocalyptica. Album NATION získalo zlato ještě předtím, než se dostalo do obchodů. Má svůj vlastní styl, hosty jako Jello Biafru a Dr. Israela, obsahuje dokonce citáty matky Terezy z Kalkaty, Alberta Einsteina, Gandhiho a 14. Dalai Lami.
under a pale grey sky :: první dvd :: 2002
:: V roce 2002 je na trh uvedeno první oficiální live album Sepultury UNDER A PALE GREY SKY (2002). Album bylo vydáno formou 2CD hudebním labelem Roadrunner Records. Záznam byl pořízen na legendární show v Anglii (Brixton Academy) v Londýně 16.prosince 1996. Koncert v Brixton Academy se v roce 1997 umístil na 77 místě, v žebříčku nejlepších živých vystoupení všech dob, v magazínu Kerrang! Album obsahuje dohromady 28 písní. Skupina také jednala s firmou Sanctuary o podpisu smlouvy. I když tehdy bylo vše na spadnutí, skupina smlouvu odmítla, neboť dle nich kontrakt obsahoval podmínky, které by kapele nepřinesly žádné zisky. Při této příležitosti se rozloučili s manažerem Rickem Salesem a na jeho místo vzali Jima Lewise. Nyní je Sepultura pod ochrannými křídly německých SPV. V srpnu 2002 Sepultura zamířila do studia Trama v Săo Paolu, kde pořídila minialbum, obsahující předělávky skladeb svých oblíbených autorů. Minialbum bylo vydáno pod názvem REVOLUSONG. Též bylo vydáno první DVD v historii Sepultury pod názvem CHAOS DVD, které obsahuje všechny záběry použité na videokazetách Under Siege, Third World Chaos a We Are What We Are + diskografii skupiny.
roorback :: 2003
:: Rok 2003 je pro skupinu rokem intenzivního koncertování po celé planetě. Sepultura se poprvé ve své kariéře podívala do Jižní Afriky, kde za 14 dnů odehrála několik vynikajících show, pro fantastické jihoafrické fanoušky. Dále skupinu bylo možné navštívit v Evropě a Austrálii a samozřejmě v Brazílii nebo třeba v Chile. V květnu německý label SPV uvádí na trh, již deváté řadové album ROORBACK (2003), obsahující 13 písní. Skupina také natočila videoklip k písni "Bullet The Blue Sky" (cover od U2), za který získala hlavní cenu, v kategorii "nejlepší režie".